Tarczyca bajkalska. |
Składniki :
1/2 szklanki ( 125 ml ) suszonych rozdrobnionych korzeni tarczycy bajkalskiej
1 szklanka ( 250 ml ) oliwy z oliwek ( extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno )
100 ml oleju z nasion wiesiołka ( tłoczonego na zimno )
Sposób wykonania :
Korzenie tarczycy wsyp do wcześniej wyparzonego i osuszonego słoika, zalej oliwą z oliwek, wymieszaj. Słoik wstaw do większego garnka z wodą. Wody powinno być tyle, co oliwy w słoiku. Woda nie może dostać się do środka słoika ! Garnek postawna na ogniu, zagotuj. Gotuj przez 10 - 12 minut cały czas mieszając czystą drewnianą łyżką . Następnie zdejmij garnek z ognia i odstaw na 3 godziny, nie wyjmuj słoika z wody. Po tym czasie ponownie zagotuj wodę w garnku, cały czas mieszając zawartość słoika. Odstaw do całkowitego ostygnięcia. Oliwę przecedź przez gazę złożoną we czworo, wyciśnij resztki oliwy z korzeni. Wlej oliwę do czystego suchego słoika, dodaj olej z wiesiołka, dokładnie wymieszaj czystą drewnianą łyżką . Słoik zamknij wieczkiem, przechowu w lodówce na dolnej półce. Oliwę możesz też przelać do czystej butelki z ciemnego szkła.
Stosowanie :
Oliwka ta służy do smarowania skóry w tych miejscach, gdzie pojawiły się reakcje alergiczne, ponieważ ma ona działanie przeciwzapalne. Warto ją także stosować do zwilżania błon śluzowych nosa w okresie wzmożonego działania alergenów ( pyłki roślin, kurz, sierść kota itp. ). Zabieg ten przyniesie najlepsze efekty gdy będziemy go wykonywać nawet kilka razy dziennie.
Właściwości :
Oliwka z tarczycą i olejem z wiesiołka usuwa i pomaga znacznie łagodzić reakcje alergiczne na skórze> likwiduje uciążliwe pieczenie oraz swędzenie. Chroni błony śluzowe nosa przed stanem zapalnym spowodowanym działaniem alergenów, dzięki temu ogranicza wystąpienie nieżytu nosa jaki jest np. katar sienny.
Życzę dużo zdrowia !
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz